Dentyści i stomatolodzy- krótko i na temat

laktyce próchnicyProfilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych

Dentyści i stomatolodzy- krótko i na temat dentysta jastrzębie
Gdy boli ząb lub zrobi się spory ubytek zwykle nie mamy się ochoty na szukanie stomatologa poza miastem. W takiej sytuacji najlepiej szukać pomocy w lokalnym gabinecie, np. .

O profilaktyce próchnicy

Profilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoza), wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

Mikrobiolodzy z UCLA School of Dentistry w listopadzie 2011 ogłosili, iż opracowali płukankę do ust zawierającą STAMP (ang. specifically targeted anti-microbial peptides) o symbolu C16G2, dobrze rokującą jeśli chodzi o eliminację S. mutans (bez wpływu na bakterie saprofityczne) i zapobieganie próchnicy1. Jest to pierwsze tego typu celowane działanie na świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów


Z próchnicą nie ma żartów

Leczenie dentystyczne do przyjemnych nie należy, jednak im wcześniej zgłosimy się po pomoc, tym łatwiej i taniej będzie nas wyleczyć. Najczęstszą chorobą, która spotka praktycznie każdego człowieka, jest próchnica i to właśnie ona jest większości bardziej poważnych problemów z naszym uzębieniem.

Leczenie próchnicy w początkowym stadium jest bardzo proste i praktycznie bezbolesne. Najzwyczajniej usuwa się tkankę, która jest dotknięta próchnicą, a następnie używa się plomby światłoutwardzalnej, aby zamknąć dziurę. Niestety, gdy odłożymy wizytę na zbyt długo to może okazać się, że taki zabieg nie wystarczy.


Bolący ząb

Ból zęba może mieć wiele źródeł, a jednym z nich jest stan zapalny miazgi zębowej, który może być wynikiem np. długo nieleczonej próchnicy. Ból zęba może mieć też inne przyczyny i nie warto zgadywać, albo co gorsza czekać aż sam przejdzie. Środki przeciwbólowe pomogą jedynie okresowo, ale nie zwalczą problemu, który jest w stanie usunąć jedynie stomatolog.

W niektórych przypadkach może okazać się konieczne usunięcia kanałów nerwowych z bolącego zęba, co nazywane jest leczeniem kanałowym. Czasem wykonuje się też leczenie endodoncyjne, które wykorzystuje sondę do zbadania kanału zębowego w poszukiwaniu nerwów.



© 2019 http://c2c.org.pl/