frezarki do aluminium

Obróbka wiórowa - Wikipedia

Obróbka wiórowa ? rodzaj obróbki skrawaniem polegający na usuwaniu nadmiaru materiału narzędziami skrawającymi, których ostrza mają zdefiniowaną geometrię, a ich liczba jest ustalona.
Oddzielony w czasie obróbki naddatek materiału zamieniony zostaje na wióry, a wykonywany proces przeprowadza się na obrabiarkach. Sposoby realizacji obróbki wiórowej: frezowanie ? kształtowanie płaszczyzn i powierzchni krzywoliniowych toczenie ? do obróbki powierzchni obrotowych zewnętrznych i wewnętrznych wytaczanie ? do obróbki powierzchni wewnętrznych wiercenie ? wykonywanie otworów rozwiercanie ? wykańczanie otworów walcowych powiercanie ? powiększanie otworów walcowych przeciąganie i przepychanie ? wykańczanie otworów niewalcowych struganie i dłutowanie ? obróbka narzędziem wykonującym ruch posuwisto-zwrotny Rodzaje obróbki wiórowej: zgrubna średnio dokładna dokładna bardzo dokładnaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C3%B3bka_wi%C3%B3rowa

Honownica - co to takiego?

frezarki do aluminium
Honownica - obrabiarka służąca do honowania, tzn.

obróbki wykańczającej bardzo dokładnych powierzchni (najczęściej otworów), w których wymagana jest wielokierunkowa struktura powierzchni (np.

cylindry silników spalinowych), co bardzo trudno jest osiągnąć np.

poprzez szlifowanie otworów. Budowa i zasada działania Honownica składa się z: korpusu, układu napędowego, wrzeciona, oraz przegubowo przymocowanego do niego narzędzia.

Narzędziem stosowanym do honowania jest głowica wyposażona na obwodzie od trzech do dwunastu osełek.
Podczas gładzenia głowica połączona przegubowo z wrzecionem obrabiarki wykonuje ruch obrotowy oraz ruch posuwisto-zwrotny.
Skojarzenie tych ruchów powoduje, że każde ziarno osełki zakreśla linię śrubową.

Prędkość obrotowa głowicy nie powinna być wielokrotnością podwójnych posuwów głowicy, mamy wtedy pewność, że każde ziarno osełki nie trafi na te same tory obróbki.

Najczęściej spotyka się honownice z posuwem ręcznym, wtedy najlepsze efekty przynosi obróbka z licznymi zmianami prędkości posuwu. Poza honownicami do otworów są także spotykane honownice do powierzchni płaskich, stożków, powierzchni sferycznych i wałów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Honownica

Obrabiarki stołowe - wiercenie

W świecie ploterów frezujących i specjalistycznych frezarek CNC czasem pozostaje nieco miejsca na nie tak wielozadaniowe maszyny, jednakże wielce wyspecjalizowane i potrzebne w niektórych przypadkach.
Wiertarki stołowe są jednym z takich przykładów - ich zastosowanie jest ograniczone, ale jeśli już są potrzebne wykonują niezwykle precyzyjną pracę najwyższej jakości. Całość opiera się na sztywnej konstrukcji ramowej i szynie prowadzącej wiertło tylko w jednym kierunku - góra-dół.
Sprawia to że otwór jest zawsze w idealnej płaszczyźnie i taki jak średnica wiertła - bez niepotrzebnych odchyłek. Element który wiercony - przeważnie o większych gabarytach lub twardszym materiale, który uniemożliwia jego swobodną obróbkę w innych maszynach - jest tymczasowo usztywniany w ramie i dokładnie pozycjonowany, następnie wiertło wraz z chłodziwem i tubą odprowadzającą opiłki biorą się do pracy.

Wszystko efektywnie i przede wszystkim precyzyjnie.

.

Widok do druku:

frezarki do aluminium