Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Ciekawostki

drewniane zabawki dla dziewczynek
Historia domków dla lalek sięga już starożytności.
Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1.
Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2.
Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek.

Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej. Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku.

Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych".

Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech.
Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2.
konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników. Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domek_dla_lalek

Historia drewnianych zabawek

drewniane zabawki dla dziewczynek Chociaż nowoczesne, kolorowe i bardzo różnorodne zabawki z drewna dla dzieci mogą dla niejednej osoby stanowić zaskoczenie dla niejednej osoby, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku, to jednak tradycja wyrobów dla dzieci z drewna sięga zamierzchłych czasów. Co prawda, tego typu produkty są teraz w niezwykle atrakcyjnej formie, nieporównywalnej wręcz z na przykład drewnianymi klockami sprzed trzydziestu lat, to jednak te dwa przedmioty coś ze sobą łączy.
Idea tworzenia klocków i innych zabawek z drewna się nie zmieniła, chociaż w obecnych czasach wynika to bardziej z troski o ekologię niż z powodu braku innych materiałów do wytwarzania zabawek.

Nauka ekologii

Chociaż zabawki wykonywane z tworzyw sztucznych są produkowane naprawdę w ogromnych ilościach i ten trend wcale się nie zmniejsza od wielu lat, to jednak coraz częściej rodzice przekonują się do zakupu zabawek wykonanych z innych materiałów.

Obecnie można nabyć nie tylko zabawki z drewna dla dzieci, ale także z różnych innych materiałów, które na przykład są odzyskiwane poprzez recykling.

Ekologiczne zabawki z pewnością mogą nauczyć dzieci troski o własną planetę, co może odegrać ważną rolę w ich dorosłym życiu.

Coraz częściej poprzez zabawę dzieci pobierają nauki nie tylko z zakresu ekologii, ale także i innych dziedzin, ale trzeba przyznać, że rosnące hałdy śmieci są coraz większym problemem i warto uczyć dzieci od najmłodszych lat prawidłowej postawy. .