Woda, ekologia i oczyszczalnie

ejscach tych wodociągów zwyczajnie nie ma. Czy opłaca się zrobić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie. Wywiercenie studni głębinowej to spory wydatek, wymaga również załatwienia pozwolenia na budowę. Jest dość spor

Woda, ekologia i oczyszczalnie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Studnia głębinowa - czy to się opłaca?

Woda z wodociągów często kosztuje krocie, a w wielu miejscach tych wodociągów zwyczajnie nie ma. Czy opłaca się zrobić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Wywiercenie studni głębinowej to spory wydatek, wymaga również załatwienia pozwolenia na budowę. Jest dość sporo formalności do załatwienia. Tylko czy studnia głębinowa to jedyna opcja? Może wystarczy "zwykła"? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych powinna wystarczyć. Tylko picie takiej wody może być ryzykowne - trzeba wykonać badanie takiej wody, można ją także uzdatniać.

Zasadniczo, woda ze studni to często jedyny sposób. Wywiercenie studni kosztuje, ale nie musimy płacić rachunków. Nie zapominajmy, że trzeba też taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy kilka możliwości - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z elektrycznych możemy wybrać bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba urządzenia mają plusy i minusy. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.


Zużywanie wody i ekologia

Współczesny sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są proszki do prania. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Domy z drewna

W takich miejscowościach, jak podwarszawski Otwock, mocno rozwinęła się architektura drewniana w minionych epokach. Architektura drewniana jest jednak wyjątkowo podatna na negatywne działanie warunków atmosferycznych, dlatego elementy drewniane powinny być regularnie wymieniane. Nie da się jednak ukryć, że część budynków, choć przetrwała do dnia dzisiejszego, popada w ruinę. Nie wystarczą remonty elewacji, ale dogłębne renowacje. Drewno, które nie jest odpowiednio konserwowane, może próchnieć i psuć się ? właśnie z tego powodu, należy nawiązać współpracę ze specjalistami, którzy doradzą, w jaki sposób poradzić sobie z pielęgnacją starych budynków. Architektura drewniana ma jednak swój oryginalny styl, którego nie da się powtórzyć. Doskonałym przykładem jest właśnie otwocki Świdermajer, projektowany przez słynnego Michała Andriollego. Budynki te nadal mogą być zamieszkiwane przez rodziny, jeśli zostaną odpowiednio przygotowane. Podstawą jest więc dokonanie dociepleń budynków, ponieważ drewniane domy są o wiele zimniejsze.



© 2019 http://c2c.org.pl/