Warto o tym pomyśleć - POS

czne, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może spowodować ma

Warto o tym pomyśleć - POS

Środki chemiczne

Obecnie sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to także sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Zawierają chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Nietypowa Pani Domu

Jaką Panią Domu jesteś? Perfekcyjną, wystarczająco dobrą, czy może... hmm.. beznadziejną (żeby nie powiedzieć ***jową)? Ja się chyba zaliczam do tej ostatniej kategorii. Moje bizancjum syfu nie świadczy za dobrze o moich kompetencjach do prowadzenia domu. Ale wiecie co? Są ważniejsze rzeczy, zwłaszcza jeśli nie odziedziczyło się po matce genu pedantyzmu. Oczywiście, to jest przerysowane określenie, może grafomańskie nawet. Ale fakt faktem - sprzątanie nie jest moim życiowym powołaniem. I co z tego!


Zalety studni

Woda z wodociągów często jest bardzo droga, a w wielu miejscach tej opcji po prostu nie ma. Czy opłaca się wiercić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Wywiercenie studni głębinowej to spory wydatek, wymaga także uzyskania pozwolenia na budowę. Jest całkiem sporo formalności do załatwienia. Tylko czy studnia głębinowa to jedyna opcja? Może wystarczy "zwykła"? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych powinna być odpowiednia. Tylko picie takiej wody może być ryzykowne - trzeba wykonać badanie takiej wody, można ją także uzdatniać.

Ogólnie, woda ze studni to często jedyny sposób. Wywiercenie studni jest drogie, ale nie musimy płacić rachunków. Należy pamiętać, że trzeba także taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy kilka możliwości - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z elektrycznych możemy zdecydować się na bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba urządzenia mają wady i zalety. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.© 2019 http://c2c.org.pl/