Idealne zabawki dla małego chłopca:

O klockach, z Wikipedii:

mały majsterkowicz dla dzieci
Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię. Popularną odmianą klocków są np.

klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach).

Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki

Edukacyjne zabawki ? rozwój Twojego dziecka

Często jako rodzice stajemy przed koniecznością zakupu zabawek dla naszych dzieci.
Przede wszystkim mają one być ładne, kolorowe i zachęcać do zabawy.
Czemu jednak jednocześnie nie miałyby uczyć i rozwijać nasze pociechy? Jeśli odczuwasz taką potrzebę, na przeciwko Twoim oczekiwaniom wychodzą edukacyjne zabawki dla dzieci wykonane z drewna.
Pokryte bezpiecznymi, ekologicznymi farbami i lakierami są o wiele zdrowsze niż zabawki gumowe czy plastikowe.

Dodatkowo walory edukacyjne łączą zabawę z nauką, dzięki czemu u dziecka zostaje pobudzona kreatywność i innowacyjność.

Z pewnością jest do właściwy prezent dla dzieci w każdym wieku.

Historia zabawek - koń na biegunach

mały majsterkowicz dla dzieci
Poprzednikami koni na biegunach były kołyski na biegunach a także konie-zabawki na kołach.

Powstał najprawdopodobniej jako "rocking horse" na terenie Ameryki Północnej.

Jego poprzednikiem był koń zaopatrzony w kółka ? zabawka którą można było ciągnąć i dosiadać.
W obecnej formie, pojawił się dopiero w XVII wieku1.

Niektóre źródła podają wcześniejsze przykłady takich konstrukcji, znane były już w antycznej Grecji, jak można to przeczytac np.

u Horacego.

Nie ma jednak pewności co do ich użytkowania jako zabawek. Od początku XIX wieku konie na biegunach były już powszechnie kojarzone z dziecięcą zabawką.

Do Europy środkowej trafiły poprzez Anglię.

Do końca XIX wieku wykonywali je rzemieślnicy, ich ornamentyka i wykończenie kojarzyły się z końmi przeznaczonymi dla rycerzy.

Pod koniec XIX wieku podjęto produkcję seryjną zabawek tego typu. Współcześnie nadal wytwarza się konie na biegunach tradycyjnymi, rękodzielniczymi metodami. W Polsce głównym ośrodkiem rzemiosła zabawek drewnianych jest Żywiecczyzna. Nowoczesnym wariantem konia na biegunach jest bujak sprężynowy. Konie na biegunach występują w zbiorach muzealnych ? muzeach zabawek czy też muzeach etnograficznych. Obecne są także w kulturze, przykładowo w Polsce przebojem okazała się piosenka "Konik na biegunach" ze słowami Franciszka Serwatki i muzyką Jacka Dybka w wykonaniu Urszuli.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%84_na_biegunach

.