Potrzeba dostania się we wskazane miejsce w sporym zabudowaniu miejskim możne sprawić duże problemy.

Ale na szczęście mamy , co umożliwia dość szybki transport i dowóz we wskazane miejsce.

Taksówki, jak je rozpoznać

tanie taxi warszawaKażdy kojarzy nowojorskie taksówki, żółte fordy, które przymykają po ulicach i zatrzymują się przy potrzebujących transportu klientach.
W Wielki Brytanii z kolei kolorem taksówek jest czerń.
Jednak tam taksówki mają zupełnie inny wygląd, bardziej przypominają popularnego w Polsce Żuka osobowego.

Wiele krajów nie ma tak zakorzenionej ikony taksówkarskiej jak te dwa wyżej wymienione.

W Polsce ciężko doszukiwać się jakiejś reguły kolorystycznej, jedyny znak rozpoznawczy to napis "TAXI" na dachu każdej taksówki.

Certyfikaty dla taksometrów w Wikipedii

tanie taxi warszawa
Taksometry po ocenie zgodności mogą być wyposażone zarówno w rozwiązania sprzętowe realizujące system S i D jak i rozwiązania bazujące na implementacjach czysto programowych uruchamianych na komputerach PC z zastosowaniem mikroprocesorów z zegarem taktowanym z częstotliwością kilkaset megaherców bądź na komputerach pokładowych taksówek. Obowiązujące wymagania dla taksometrów po ocenie zgodności zawarte są w wymaganiach dyrektywy MID z 2006 r., a konkretnie w jej załączniku MI-007.

Jednak dokumentem rekomendującym zalecenia dla taksometrów elektronicznych przez międzynarodową organizację metrologiczną OIML, którego część wymagań znajdziemy w dyrektywie MID, był dokument R-021 opracowywany przez kilka lat, a którego finalną wersję opublikowano w 2008 r.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr

Transfery lotniskowe i trasy między miastowe

Przewozy lokalne, po ulicach miast to tylko jedna z usług, które oferują taksówkarze. Taksówką może też przejechać pomiędzy miastami, lub dojechać na lotniska w Polsce i za granicą. Popularnym kierunkiem zagranicznych transferów lotniskowych jest Berlin. W Polsce dominuje lotnisko Chopina, lotnisko we Wrocławiu i w Łodzi. Jakby się zastanowić to usługa przewozów na lotniska ma bardzo duży sens, ponieważ postoje na lotniskach są koszmarnie drogie, wiec nawet jeżeli mamy auto to zapłacimy sporą sumę za jego zaparkowanie na lotnisku.
Taksówka jest najlepszą opcją, poza może podwózką przez znajomego, ale ci nie zawsze będą mieli czas nas zawieźć na konkretną godzinę..
Dodane: 31-05-2016 11:19

Tagi: usługi taxi transport warszawa tanie taxi tanie przewozy

Widok do druku:

tanie taxi warszawa