dj na studniówkę śląsk

Co wybrać zespół muzyczny czy DJ

Większość osób nie wyobraża sobie wesela czy 18-nastki bez muzyki.
W tym celu można albo znaleźć zespół muzyczny, albo poszukać DJ'a, który profesjonalnie dobierze muzykę pod gusta nasze i naszych gości.
Dj ma przewagę nad zespołem, ponieważ nie jest ograniczony umiejętnościami muzyków, ani gatunkiem muzyki, którą może puścić. DJ często ma też lepszy sprzęt nagłośnieniowy oraz lepszej jakości miksery oraz mikrofony.
Cenowo Dj oraz zespół wychodzi bardzo podobnie, jednak w obu przypadkach należy pamiętać, ze dostajemy tyle za ile zapłacimy.

Definicja głośnika z Wiki

dj na studniówkę śląsk
Głośnik ? przetwornik elektroakustyczny (odbiornik energii elektrycznej przekształcający prąd elektryczny w falę akustyczną).
Idealny głośnik przekształca zmienny prąd elektryczny o odpowiedniej częstotliwości na falę akustyczną, proporcjonalnie i liniowo. Rzeczywisty zakres częstotliwości, w którym głośnik wytwarza falę ciśnienia proporcjonalnie do napięcia (z dopuszczalnym odchyleniem) nazywa się pasmem przenoszenia głośnika. Potocznie głośnikiem nazywa się również zespół głośników zamknięty we wspólnej obudowie, poprawnie nazywany zestawem głośnikowym.

Kolumna głośnikowa natomiast to rodzaj zestawu głośnikowego składającego się Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Głośnik

Wesele- definicja z Wikipedii

Przyjęcie weselne ? zwyczajowa forma przyjęcia okolicznościowego, określanego potocznie jako wesele, organizowanego z okazji ślubu. Zwyczaje towarzyszące zawieraniu małżeństwa zależą od kręgu kulturowego z jakiego wywodzą się przyszli małżonkowie2. W Polsce przyjęcie weselne odbywało się zazwyczaj w domu panny młodej.
W dzisiejszych czasach zdecydowanie bardziej popularne jest organizowanie wesel w domach weselnych. Dla przykładu, w Polsce przebieg przyjęcia weselnego może wyglądać następująco: powitanie młodej pary chlebem i solą toast wzniesiony szampanem i stłuczenie kieliszków przez młodą parę na szczęście wspólne odśpiewania sto lat przez weselników publiczne całowanie się młodej pary przy okrzykach gości gorzko!, gorzko! konsumpcja dań wraz z toastami za pomyślność młodej pary bal przy muzyce odtwarzanej lub granej na żywo przez wynajęty zespół muzyczny zabawy z udziałem weselników i młodej pary dzielenie dużego tortu i częstowanie nim gości przez młodą paręŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyjęcie_weselne.