Skórzane meble są efektowne i wytrzymałe, jednak pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy.

Takie meble może się łatwo zniszczyć, ale całe szczęście mamy na rynku usługi typu , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Szare mydło i woda. Czyszczenie skóry

renowacja skór legnicaKażdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie.

Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane to trzeba o nie odpowiednio zadbać, abyśmy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długie lata.

Skóra na meblach wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących, aby zachowała sprężystość i była bardziej odporna na tarcie, temperaturę i zabrudzenia. Przede wszystkim skórzane meble i odzież trzeba regularnie czyścić przy pomocy łagodnych środków myjących i delikatnej gąbki.

Najlepsze ponoć jest szare mydło oraz ciepłą woda.

Do tego ściereczka z mikrofibry i można przystąpić do czyszczenia.

Należy pamiętać, aby nie szorować zbyt mocno, a po zakończonym czyszczeniu zabezpieczyć mebel specjalnym preparatem.

O wytrzymałości skóry

renowacja skór legnica Nie każdy lubi skórę naturalną na meblach, czy choćby skórzane ciuchy czy dodatki. Z drugiej strony trzeba przyznać, że skóra jest jednym z najstarszych rodzajów materiałów, z których wykonujemy odzież czy inne przedmioty.

Dlatego może słabość do skórzanych mebli ma większość ludzi. Skóra jako materiał jest bardzo wytrzymała i dość łatwa w czyszczeniu.

Nowoczesne meble skórzane jednak łatwo ulegają uszkodzeniom, przetarciom i innym niszczącym je czynnikom. Wynika to z rodzaju zastosowanej skóry oraz jej wykończenia, dlatego każdy dumny posiadacz skórzanej odzieży, czy mebli powinien zaopatrzyć się w zestaw środków do konserwacji skóry, aby zachować jej dobry stan na dłużej.

Lico w Wikipedii

Lico ? górna, najbardziej zewnętrzna część skóry właściwej nosząca nazwę błony licowej, którą w garbarstwie określa się nazwą lica skóry. W skórze właściwej można rozróżnić dwie zasadnicze warstwy ? warstwę termostatyczną (papilarną) i warstwę siatkową (retykularną).
Warstwa termostatyczna, która jest istotna w tym artykule, stanowi górną, leżącą bezpośrednio pod naskórkiem warstwę skóry właściwej.

Warstwa ta składa się ze stosunkowo cienkich włókien kolagenowych, wytwarzających gęstą i delikatną siatkę przestrzenną.

Im bliżej górnych części warstwy termostatycznej i sąsiedztwa naskórka, tym mniejsza jest grubość włókien i tym delikatniejsza, bardziej zwarta i płaska jest siatka włóknista.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lico_(skóra).

Widok do druku:

renowacja skór legnica