Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

O stylu alpejskim

liny wspinaczkowe
Styl alpejski, nazywany też slangowo stylem "na lekko" ? taktyka stosowana przy zdobywaniu wysokich gór (zazwyczaj powyżej 4 tysięcy metrów, na które nie da się wejść i zejść w ciągu jednego dnia od punktu startu), przede wszystkim w himalaizmie. Nazwa pochodzi od sposobu wchodzenia na szczyty w Alpach, gdzie zazwyczaj atak szczytowy odbywa się w ciągu jednej doby, co umożliwia ograniczenie ilości dźwiganego sprzętu (brak ciężkiego sprzętu biwakowego) i zwiększenie w ten sposób szybkości zespołu.

W stylu alpejskim, w odróżnieniu od stylu wyprawowego nazywanego też stylem oblężniczym, mały zespół wspinaczkowy (najczęściej 2-4 osoby) wspina się od punktu wyjścia aż do szczytu, dźwigając cały potrzebny do zdobycia sprzęt wspinaczkowy i biwakowy na własnych plecach.

Wiąże się to z codziennym przenoszeniem biwaku w inne miejsce.

W przypadku gór najwyższych przyjęcie takiego stylu zwiększa szybkość, jak i wartość sportową przejścia, niemniej ze względu na konieczność ograniczania wagi i tak ciężkich plecaków sprawia, że wspinacze są bardziej narażeni na skutki złej pogody, a olbrzymi wysiłek związany z noszeniem ciężkich plecaków zwiększa ryzyko wyniszczenia organizmu i choroby wysokościowej. Stosowanie stylu alpejskiego wyklucza zakładanie poręczówek.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Styl_alpejski

Wakacyjne szaleństwo w górach

Góry to świetne miejsce na spędzenie wakacji.
W górskich miejscowościach czeka na nas moc rozrywek i odnajdą się w nich szczególnie Ci, którzy lubią dużą dawkę silnych wrażeń.
Można tam uprawiać wiele sportów ekstremalnych, które będą świetną propozycją dla osób odznaczających się dobrą kondycją i sprawnością fizyczną.

W zimie w górach można szaleć na stoku, a latem oddawać się wspinaczce, wędrówkom lub jeździe specjalnym rowerem.

Każda z tych propozycji będzie świetnym wyborem, jeśli chcemy przeżyć niezapomniane chwile w otoczeniu górskiej przyrody.

Warto jednak pamiętać, że zawsze konieczny jest odpowiedni sprzęt, który zadba o nasze bezpieczeństwo i sprawi, że wszystko przebiegnie bez zakłóceń.

Ciekawe górskie sporty

liny wspinaczkowe Nie każdy z nas lubi zajęcia, które dostarczają sporej dawki adrenaliny i wiążą się z ogromnymi emocjami.
Często niektóre z nich wymagają sporo odwagi i są dość ekstremalne, więc warto się zastanowić, czy takie propozycje będą dla nas odpowiednie. Wiele osób będzie z pewnością zadowolonych z takich rozrywek, a żeby przyniosły one upragnione wrażenia, warto wybrać odpowiednią opcję. Jedną z najciekawszych będzie z pewnością wspinaczka w górach, która stanowi bardzo ciekawą propozycję dla tych, którzy niczego się nie boją i lubią wiele emocji.
Do jej uprawiania konieczne jest dobre miejsce, właściwy sprzęt oraz osoba, która będzie dbać o nasze bezpieczeństwo, więc warto dobrze się do tego przygotować. .
Dodane: 31-05-2016 13:47

Tagi: sklep sklep internetowy liny liny wspinaczkowe

Widok do druku:

liny wspinaczkowe