Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi?

dzić domowymi sposobami, korzystając z porad na internetowych forach. Przeczytamy, że można użyć soli, spirytusu, czy denaturatu. Wiecie co? Gwarantuję, że nie będzie to skuteczne. Zwłaszcza nie polecam rzekomo najskuteczniejszej

Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi?

Jak walczyć z robactwem (lub raczej jak NIE walczyć

Robactwo w domu to bardzo duży problem. Mole, karaluchy, albo najbardziej upierdliwe na świecie - pluskwy. Można sobie radzić domowymi sposobami, korzystając z porad na internetowych forach. Przeczytamy, że można użyć soli, spirytusu, czy denaturatu. Wiecie co? Gwarantuję, że nie będzie to skuteczne. Zwłaszcza nie polecam rzekomo najskuteczniejszej opcji z denaturatem - mało, że nie pozbędziecie się robactwa, to jeszcze wasz dom będzie cuchnął gorzej, niż niejedna melina. Wietrzenie tego smrodu potrwa pewnie z tydzień, a robaczki wesoło będą sobie tuptać po waszym domu. Chcecie skutecznej metody na dezynsekcję? Szukajcie dalej.


Domowe sposoby zwalczania robaków

Szpital musi pozostawać miejscem sterylnym. Dlatego, jeżeli pacjenci lub personel szpitala zauważą gdzieś robaki, nawet najdrobniejsze, to obowiązkowo przeprowadzona zostanie dezynsekcja. Może ona nawet spowodować zamknięcie części lub całego oddziału szpitalnego. Także dyrekcja szkoły jest zobowiązana do tego, żeby dzieci przebywały w czystych, prawie sterylnych pomieszczeniach. Dlatego, jeżeli pojawi się w szkole jakieś robactwo, a dezynsekcja przeprowadzana przez pracowników szkoły nie okaże się skuteczna, to trzeba będzie zamówić usługi firmy dezynsekcyjnej. Inaczej jest w warunkach domowych, gdzie gospodynie nawet przez kilka miesięcy starają się zwalczyć domowe robactwo, ale one także muszą czasami zdecydować się na przeprowadzenie poważniejszej dezynsekcji.


Podstawowe informacje o karaluchach

Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis, przestarzałe z tur. ? karakon) ? owad synantropijny (żyjący w siedliskach człowieka). Żyje w kuchniach, magazynach, wyjadając produkty żywnościowe.

Długość do 3 cm. Ubarwienie czerwone do czarno-brązowego. Dobrze rozwinięta druga para skrzydeł. Skrócone pokrywy samców nie zakrywają odwłoka, u samic jedynie zalążki skrzydeł. Długie czułki.

Samica składa 14-16 jaj w kokonie, ich rozwój w temp. pokojowej trwa ok. 279 dni. Wszystkożerne ? są jednymi z niewielu zwierząt zdolnymi do strawienia keratyny ? białka włosa (tak samo jak mole włosienniczki posiadają keratynazę ? dzięki której możliwe jest trawienie keratyny). Najchętniej gromadzą się w szparach i szczelinach oraz w miejscach wilgotnych. Mogą przenosić choroby.

Wykazują cechy stadne. Rozpoznają się wzajemnie dzięki specyficznemu wydzielanemu zapachowi. Podążają chaotycznie w miejsca, gdzie są już inne osobniki. Niektóre gatunki prowadzą nocny tryb życia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaluch



© 2019 http://c2c.org.pl/