Zawody Arnold Classic - Wikipedia
Arnold Classic ? zawody dla kulturystów profesjonalnych rozgrywane corocznie w Columbus od 1989 roku pod koniec lutego lub na początku marca. Organizowane przez Arnolda Schwarzennegera (stąd jego imię w nazwie) są obecnie częścią multi-sportowej imprezy pod nazwą Arnold Sports Festival, w której rozgrywanych jest blisko 40 dyscyplin i konkurencji sportowych (głównie atletycznych) z udziałem dużej ilości zawodników i zawodniczek. Arnold Classic cieszą się wysoką renomą, ze względu na udział czołowych zawodników, których przyciągają wysokie nagrody (130 tys. dolarów za I miejsce, plus luksusowe nagrody rzeczowe w 2010 roku). Uważane są za najważniejsze po Mr. Olympia ? mistrzostwach świata zawodowców ? zawody w świecie profesjonalnej kulturystyki. Obecnie w ramach turnieju Arnold Classic są również rozgrywane konkursy dla kobiet: Ms. International, Fitness International i Figure International, a całość imprezy nosi nazwę Arnold Fitness Weekend. Mistrzostwa od 2009 troku mają edycję amatorską, w której z sukcesami startują polscy zawodnicy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arnold_Classic
Odżywki i ich zalety
Odżywki i suplementy sportowe powinny zaopatrywać sportowca we wszelkie makro i mikro elementy, które ich organizm potrzebuje. Wygodna forma stosowania odżywek znacznie ułatwia dostarczenie tych elementów, zwłaszcza, że mało kto ma na tyle czasu, żeby przygotowywać sobie 5 posiłków dziennie. Dlatego też odżywki, a zwłaszcza odżywki białkowe, stały się bardzo popularne w ostatnich latach wśród ludzi aktywniejszych fizycznie.
Odżywki mogą być przygotowane nawet w mało wyposażonym pomieszczeniu socjalnym w każdej pracy, więc praca na cały etat nie musi oznaczać, że trzeba rezygnować z posiłku. Generalnie odżywki i ich stosowanie jest dobrym pomysłem na dostarczenie składników odżywczych do diety.
Co daje martwy ciąg
Martwy ciąg jest jednym z podstawowych ćwiczeń kulturystycznych, pozwalającym przygotować ciało, a zwłaszcza plecy i nogi, do dużych obciążeń. Osobom które dopiero zaczynają ćwiczenia kulturystyczne zaleca się wykonywanie martwego ciągu stosunkowo małym obciążeniem (to znaczy takim, które pozwoli im wykonać 15?20 powtórzeń w serii) ze względu na duże obciążenie kręgosłupa i nóg oraz ryzyko odniesienia kontuzji spowodowane wykonywaniem ćwiczenia nieprawidłowo technicznie.
Martwy ciąg jest jednym z bojów w trójboju siłowym. Podnoszenie dużych obciążeń w martwych ciągach świadczy o ogólnej dobrej kondycji fizycznej i dużej sile ćwiczącego, ponieważ przy wykonywaniu tego ćwiczenia zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy.
Martwy ciąg jest jedną z konkurencji zawodów siłaczy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwy_ciąg