Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym.
Zobacz:

Sztukateria ? zapotrzebowanie na specjalistów

listwy przysufitoweW dzisiejszych czasach w dalszym ciągu odnotowuje się bardzo duże problemy na rynku pracy, co widać, jeśli spojrzy się na liczbę ludzi mających spory problem ze znalezieniem dobrze płatnej, a jednocześnie satysfakcjonującej pracy.
Niewątpliwie jednak, wyróżnić można tak wiele rozmaitych zawodów, że każdy powinien w końcu znaleźć coś dla siebie.
Dobrym przykładem jest sztukateria, a więc nietypowe wykańczanie wnętrz we wszelkiego rodzaju budynkach.
Wykorzystuje się do tego specjalistyczny materiał, najczęściej przypominający gips. Osoba zajmująca się tym zagadnieniem musi posiadać szeroką wiedzę zarówno w obszarze budownictwa, jak i sztuki rzeźbienia.
Szacuje się, że w dalszym ciągu sporo osób będzie chciało, zastosować sztukaterię w swoim domu.

Sztukator - kim był?

Sztukator ? osoba zajmująca się tworzeniem lub odtwarzaniem elementów sztukaterii (stiuków i innych elementów dekoracyjno-stylizacyjnych wykonane z gipsu) wnętrz i elewacji budynków. Sztukator wytwarza swoje dzieła na miejscu lub w swojej pracowni następnie montując je jako gotowe elementy.
Zawód ten został spopularyzowany w okresie renesansu i baroku.

Dziś sztukatorzy zajmują się głównie pracami restauratorskimi, ale także montażem budynków na sucho.

Do umiejętności sztukatora zaliczają się także roboty tynkarskie oraz roboty tynkarskie na siatce drucianej. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukator

Mieszczański charakter

listwy przysufitowe Sztukaterie są obecne w wielu stylach wnętrzarskich - spotyka się je często w wytwornych paryskich mieszkaniach, są obecne w stylu skandynawskim, czy nawet w pełnej przepychu Rosji. Można wyciągnąć interesujący wniosek, że sztukaterie to kwintesencja stylu mieszczańskiego.

Najczęściej spotkamy je przecież w kamienicach wielkich miast, gdzie oryginalne, wykonane z gipsu, zdobią ściany i sufity od wieków.

Często widać elementy sztukateryjne również na elewacjach tych budynków.

Pamiętajmy, że są to detale bardzo wymagające - zdobienia potrafią zachwycać szczegółowością i ucieszą oko każdego miłośnika starej architektury.

.
Dodane: 17-06-2016 16:38

Tagi: listwy listy przysufitowe przysufitowe

Widok do druku:

listwy przysufitowe