okulista dziecięcy konstancin-jeziorna

Prywatna a publiczna opieka medyczna

Wiele osób staje przed dylematem odnośnie wyboru publicznej lub prywatnej placówki.

Coraz częściej pacjenci wybierają jednak prywatne ośrodki zdrowia, oferujące nie tylko szereg o wiele bardziej skomplikowanych badań, ale także na przykład dostosowany do potrzeb pacjenta grafik przyjęć u określonych lekarzy a także więcej specjalistów.

Niewątpliwie, jedną z głównych zalet sprawiających, że pacjenci chętniej niż publiczne ośrodki zdrowia wybierają prywatną opiekę medyczną jest to, że czas od rezerwacji do wizyty lekarskiej jest o wiele, wiele krótszy niż w przypadku wizyt, które odbywają się przy refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prywatne placówki specjalistyczne

okulista dziecięcy konstancin-jeziorna Jak wiadomo, od umiejętności i wiedzy lekarza zależy niejednokrotnie nie tylko czas powrotu pacjenta do zdrowia, ale także jego samopoczucie a także między innymi koszt leczenia poniesiony ze strony pacjenta.
Pomimo, że opieka publiczna jest ogólnodostępna bardzo wiele osób decyduje się na zrezygnowanie z państwowego dofinansowania w tym zakresie wybierając prywatne placówki specjalistyczne.

Bardzo często w tego typu miejscach możemy udać się na wizytę do takiego specjalisty, który w publicznym ośrodku przyjmuje niezwykle rzadko.

Co więcej, w związku z finansowaniem przez pacjentów często stan i aparatura dostępna w placówce prywatnej również jest w o wiele lepszym stanie, co także decyduje o wyborze takiego leczenia przez pacjentów.

Historia okulistyki

Według historyków indyjskich pierwsze operacje okulistyczne wykonywano już 4,5 tys.
lat p.n.e.

Jest to teza sporna, z uwagi na brak źródeł.

Pierwszą pisemną wzmiankę o operacji okulistycznej zawiera Kodeks Hammurabiego (spisany ok.

1772 p.n.e.), w którym paragraf 215 opisuje operację usunięcia ropnia worka łzowego1. Pionierem operacji na oku w medycynie współczesnej był XVI-wieczny Niemiec Georg Bartisch (1536-1606), który w 1583 roku usunął gałkę pacjentowi z powodu raka2.

W 1709 roku Michel Brisseau odkrył, że przyczyną zaćmy jest zmętnienie soczewki w oku.
Pierwsze szpitale okulistyczne powstawały kolejno w Wiedniu (1786), Londynie (1804, Moorfields Eye Hospital) i Petersburgu (1806)2. Pierwszy polski ośrodek okulistyki (Instytut Oftalmiczny) założył w 1823 roku Wiktor Feliks Szokalski2, uznawany za ojca polskiej okulistyki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Okulistyka.